Eğitim Programı

Finansal Okuryazarlık eğitimi ile pratiğe dönük, kapsamlı   teknik ve temel analiz eğitimi ile yatırımlarınıza yön verin!

Finansal Piyasalardaki okuryazarlığını artırmak isteyen yatırımcılar ile bilinçli ve gerçek yatırımcı olmak isteyenlere özel olarak hazırlanan bu eğitimin en temel amacı, Türkiye’de finansal okuryazarlığı en üst seviyede olan bireyler olarak gerçek birer yatırımcı olmanızı sağlamaktadır.

Borsada bir hisse neden endeksin getirisinin çok üstünde getiri elde eder?

Bazı hisseler neden yıllarca yatırımcısına kaybettirir ya da hiç kazandırmaz?

Yatırımcısına kazandıracak şirketlerin hisseleri temel ve teknik analiz yöntemleriyle nasıl tespit edilir?

Nasıl sağlam bir yatırım stratejisi oluşturulur gibi sorulara çok net cevaplar bulacaksınız.
 

Eğitimlerimize; geleceğine yön vermek ve yatırım yapmak isteyen, yatırım yaparken yatırım stresini bir nebze olsun üstünden atarak doğru kararlar verme ve etkili işlem stratejisi geliştirmek isteyen, yurt içi  ve  uluslararası piyasalara yatırımın nasıl yapıldığına ilgi  duyan ama bu konuda bilgi ve tecrübe sahibi olmayan  herkes katılabilir.

Eğitim Süreci

 • Eğitim programı, uzaktan eğitim (online eğitim) formatında hazırlanmıştır.
 • Tüm müfredat, etkileşimli eğitim (e-eğitim) modüllerinden oluşmakta olup canlı ve interaktiftir.
 • Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan (tablet, telefon ve bilgisayar vs.) takip edebilirsiniz.
 • Bu sertifika programı, toplamda 20 saatlik uzaktan eğitim müfredatının tamamını kapsamaktadır.
 • Online eğitim süresi, bireysel performans ve eğitim izleme hızınıza göre yaklaşık 20 saat olacaktır.
 • Sertifika almaya hak kazanmak için eğitimi 30  gün içinde tamamlamalısınız.
 • Eğitim, süresiz olarak erişiminize açık kalacaktır.

KİMLER KATILABİLİR?

 • Şirket yönetici ve çalışanları,
 • Finans yöneticileri,
 • Finansal kurumlar ve çalışanları,
 • Yatırımcılar,
 • Bankacılar,
 • Vergi uzmanları ve çalışanları,
 • Parasını değerlendirmek isteyen herkes.

 

NEDEN BORSA MÜŞAVİRİ EĞİTİMLERİ?

Gereksiz bilgilerle katılımcıyı boğmaz, tecrübe ve uygulamaya dayalı eğitim modeli ile başarıya ulaşılabileceğine inanır.

40-45 Kişilik kalabalık sınıflarda eğitim yapmaz, 10 kişilik kontenjanla katılımcılara soru sorma ve daha aktif eğitimde olmalarına olanak sağlar.

Konuların bütünlüğüne önem verir, konuların tümüne hâkim uzmandan eğitim alınmasının verimi maksimuma çıkaracağına inanır, onlarca farklı kişiyle eğitimler düzenleyerek konuların birbirinden kopmasına ve dağılmasına izin vermez.

Eğitimi İngilizce kelimelerle anlatmaz, Türkçe ve anlaşılır şekilde anlatır.

Kısa sürede verilebilecek bir eğitimi haftalarca uzatarak eğitim ücretini arttırma gayreti içine girmez, zamanı verimli kullanır. Minimum zamanla maksimum faydayı hedefler.

Eğitimlerinde katılımcı etkileşimini teşvik eder.

Piyasada  alım-satım  yapmamış  kişilere eğitim verdirterek bu eğitime ihtiyacı olanların gözünü boyamaya çalışmaz.

Konunun uygulama detaylarına hâkim olan kişiler tarafından verilmesini destekler.

Bir aylık stratejik bilgilerle dolu eğitime  erişilebilecek uygulamalı video eğitimlerle destekler.

Finansal Okuryazarlık Eğitimini, her gününü profesyonel mesleği gereği bu konularında strateji geliştirerek ve bunları bizzat uygulayarak geçiren kişilerin vermesi gerektiğine inanır.

 

EĞİTİMİN AYRICALIKLARI

Eğitimci tarafından hazırlanan ders ve eğitim notlarını içeren kapsamlı  bir kaynak ve seminer notları mail ile  hediye edilir.

Eğitime katılanlara özel eğitim notları

Bilgisayar programcısı ve yazılım mühendisi çalışma arkadaşlarımıza soracağınız sorular ile   otomatik alım satım sistemleri, yüksek frekanslı yazılımlar, Algoritmik alım satım sistemleri, forex ve hisse senedi piyasasında kullanılan sistemler ile ilgili her türlü soruya cevap bulabileceksiniz.

 

 

EĞİTİM PROGRAMI

TEKNİK ANALİZ

Hisse senetleri piyasasında geçmişte oluşmuş fiyatların grafikler üzerinde gelecekte hangi yöne gideceklerini tahmin etmeyi size öğretiyoruz. Tecrübelerimiz sonucu bulduğumuz, internette ya da başka kaynaklarda olmayan, sizin önce kaybetmenizi engelleyecek, sonra kazanmanızı sağlayacak birçok teknik kuralı da kullanımınıza sunuyoruz.

Teknik analizi teorik olarak değil, piyasa ekranlarındaki canlı veriler üzerinde anlatıyor, sizinle beraber zoom adlı program üzerinden interaktif bir şekilde  uygulamalar yapıyoruz. Bu uygulamalarda öncelik sizin bu analizlerin nasıl yapıldığını öğrenmeniz olduğu için beraber onlarca çizim yapıyoruz ve yarın piyasada ne olabilir sorusunu beraber cevaplıyoruz.

Teknik Analiz kitaplarında hep çalışan flamalar görürsünüz, mumlar dirençlerden döner hep. Yani çok tatlı bir dünyadır. Bu işler bu kadar basit değildir 10 derste çapkınlık sanatı adlı kitabı okur Kemal Sunal’ın filmlerinden ki şehrin kalabalık yerinde birine uygulamaya kalkarsanız akşama kadar karşınızda ki bayandan tokat yersiniz.Beyin cerrahisi kitabını okumakla da ameliyata girip operasyon yapıp insanların hayatını kurtaramazsınız. Kurtarmaya kalkarsanız o işin sonu ölümle neticelenir.

Futbol nasıl oynanır adlı kitabı okuyup sahada futbol oynayıp başarılı olacağınızı zannediyorsanız sonu hüsran olacaktır.Teknik analiz kitabı okuyarak ta trader olunmaz .RSI’ın hazırlanma formülünü bilmeniz ,mum çubuklarını öğrenmeniz size fayda sağlamaz.Bilgi ve dökümanda sorun yok. bu  ancak hazırlanan ders notunu kapsamlı ve görsel yapar. Sizin çok işinize yaramaz Teknik analizde esas olan strateji kurmaktır. Yani o onlarca sayfalık kuru bilgiyi para kazanabileceğiniz bir hale getirmek. Borsa Müşaviri facebook grubumuzda yapmış olduğumuz endeks  yön analizleriyle işte bunu yapmaya çalışıyoruz.

PAZARTESİ

Ders-1: 19:00-19:50 Teknik analiz nedir ? Ne değildir?
Ders-2: 20:00- 20:50 Destek-direnç-trend kavramları?
Ders-3: 21:00- 21:50 Aşama aşama Trading stratejisi oluşturma.
Ders-4:      22:00- 22:50 Fiyat formasyonlarının incelenmesi

SALI

Ders-5: 19:00- 19:50 Teknik analiz neden çalışır ya da çalışmaz.

Ders-6: 20:00- 20:50 Explorer tarama formülleri Özel İndikatörler eşliğinden nasıl analiz yapabiliriz, analiz yaparken nelere dikkat etmemiz gerekmekte, indikatörler bizlere fayda sağlar mı?

Ders-7:-21:00-21:50 Algoritmik Trading ve Manuel Trading sistemler

Ders-8: 22:00-22:50    Etkili Alım-Satım Teknikleri

 

 

TEMEL ANALİZ

Temel Borsa Kuralları ve Bilanço Analizi
Bu strateji ile  eğitim kitaplarında, internette veya piyasada var olan eğitimlerde bulamayacağınız, tamamen borsada yaptığımız alım satımlar sonucu öğrendiğimiz, bizi bugüne dek başarılı yapan, tuzaklardan koruyan, kurallar bütününü öğrencesiniz.

 

Teknik Analiz, Makro Ekonomik Analiz ve Bilanço Analizi ile ilgili internette binlerce sayfa bilgi mevcuttur ancak bunların hiçbiri size akademik bilgiden öte bir fayda sağlamayacaktır. Evet kılavuzu okuyarak nasıl işlem yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz ama asla gerçek piyasa koşullarında karşılaştığınız olası ve farklı durumlarda ne yapmanız gerektiğini bilemezsiniz.Sonunuz yere çakılmaktan öteye geçmez. Bu eğitimle size borsada savaşıp kazanmayı, hala borsada aktif olan usta bir savaşçıdan öğrenmeyi öneriyoruz.
 

Borsada faaliyet gösteren kişi ya da kurumlar hayır kurumları değildir! Piyasada herkes kendi çıkarı için faaliyet gösterir. Çok bilen, bilgisini kendisine saklar. Eğer size bir bilgi veriliyorsa bunun nedeni, sizin de o hisseye girerek alım yapmanızı sağlamak, alım yapanlar arttıkça da fiyatın yükselmesini sağlamaktır. Fiyat yükselirken bu haberi verenler hisseleri satarak yüksek kârı cebe koyup giderken, tıpkı saadet zincirleri gibi bir süre sonra hisseye giren herkes çakılan fiyatların altında kalmaktadır.
Ben bugüne dek o kaynaktan gelen haberle ile  zarar eden görmedim diyorsanız hazır olun!
Çünkü tüyo verenler fareyi yakalamak için ona usul usul peynir veren avcılara benzer, onlara güvenerek yaptığınız alım sonucu, bir sabah uyandığınızda, kendinizi çöp değerine düşmüş hisse senetlerine sahip olan biri olarak bulabilirsiniz.

 

Temel analiz, borsada işlem gören hisse senetleri ve para birimlerinin kağıt üzerindeki gidişatını yorumlama sanatıdır. Yani bir hisse senedinin bilanço açıklamalarına, finansal mali tablolarına, piyasa değerine - defter değerine ve bunun gibi bir çok parametreye bakarak; hisse senedinin ucuz mu pahalı mı alınabilir mi alınamaz mı olduğuna karar vermemizi sağlar.

Ülkemizde ne yazık ki bir çok yatırımcı, işlemlerini bilinçli bir şekilde yapmıyor. Ya büyük firmalara rastgele yatırımlar yapıyor ya da Twitter gibi sosyal medyada hisse pazarlayanlardan fikir alıyor. Bu şekilde yapılan işlemlerin büyük bir çoğunluğu hüsran ile sonuçlanıyor.

Kısa zamanda zengin olma hayali kurmayan gerçek yatırımcılar, yatırımlarındaki her bir hareketten önce mutlaka temel analiz ve teknik analizi beraber kullanırlar. Temel analiz ile teknik analiz et ile tırnak gibi birbirinden ayrılmaması gereken iki analiz yöntemidir.

Zoom platformunda yayınlamış olduğum Teknik Analiz kurslarını takip edenlerden olan geri dönüşlerde, genellikle temel analiz hakkında da bilgiler istediklerini gördüm. Çünkü yatırım işine önem veren bireylerin temel analiz ile teknik analizin beraber yapıldığında daha isabetli kararlar verildiğini bilirler.

 

 

ÇARŞAMBA


Ders-1: 19:00- 19:50  Bilanço Yapısının Analizi, Firma Faaliyetlerinin Analizi, Satış ve Karlılık Analizi. Katılımcıların sormuş oldukları şirketlerin tüm yönleriyle Temel ve Teknik Analizi

Ders-2: 20:00- 20:50 Temettü Performans Analizi, Sektör Ortalaması Analizi

Ders-3:-  21:00-21:50  Uzun Vadeli Yatırım Stratejileri

Ders-4: 22:00-22:50     İstikrarlı kâr eden ucuz kalmış şirketlerin tespiti ile hikâye oluşturmak ve geleceğe ilişkin fiyat tahmini yaparak doğru hisseyi bulma stratejileri  

 

PERŞEMBE 


Ders-1: 19:00- 19:50  Takas Analizi ve Takas Analiz Yöntemleri

Ders-2: 20:00- 20:50 Yatırım yapılan şirket kültürünün önemi, Temel ve teknik analiz kriterlerini birlikte kullanarak nasıl hisse analizi yapılır.

Ders-3: 21:00- 21:50  İşlem Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Hazırlık Süreci

Ders-4: 22:00- 22:50 Stratejik Analiz ve Senaryo Oluşturma

 

CUMA


Ders-1: 19:00- 19:50  Takas Analizi ve Takas Analiz Yöntemleri

Ders-2: 20:00- 20:50 Yatırım yapılan şirket kültürünün önemi, Temel ve teknik analiz kriterlerini birlikte kullanarak nasıl hisse analizi yapılır.

Ders-3: 21:00- 21:50  İşlem Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Hazırlık Süreci

Ders-4: 22:00- 22:50 Stratejik Analiz ve Senaryo Oluşturma

 

Örnek- 1: Orta-Uzun Vade Borsa İstanbul (BIST100) Çalışması

Örnek - 2 : Kısa Vadeli USD Çalışması

Örnek - 3: BTC/USD Analizleri

Örnek - 4: Güncel Hisse Yorumlamaları

 

Omuz Baş Omuz Formasyonu

Ters Omuz Baş Omuz Formasyonu

İkili Tepe Formasyonu

İkili Dip Formasyonu

Üçlü Tepe ve Dip Formasyonları

V Formasyonları (V Tepe ve Dip)

Çanak ve Ters Çanak Formasyonları

Üçgen Formasyonları

a. Simetrik Üçgen Formasyonu

b. Alçalan Üçgen Formasyonu

c. Yükselen Üçgen Formasyonu

Takoz (Kama) Formasyonları

a. Yükselen Takoz Formasyonu

b. Alçalan Takoz Formasyonu

Elmas (Karo Formasyonu)

Bayrak Formasyonları

Flama Formasyonları

Fincan ve Kulp Formasyonu

Fibonacci Formasyonları

a) Wolf vave

b) The Bat (Yarasa) Formasyonu

c) The Crab (Yengeç) Formasyonu

d) ABCD Formasyonu

e) Gartley Kelebeği

f) Kelebek Formasyonu

g) Cypher Formasyonu

h) Shark Formasyonu

Genişleme Formasyonları – Megafon Formasyonu – Ters Üçgen Formasyonu

Diktörtgen Formasyonlar