Sitenin Özellikleri, Site Kuralları ve Kullanım Şartları

1.Anlık Bildirim Ekranı (ABE) KIRMIZI ÇAN VE ANLIK WHATSAPP DESTEĞİ!
Ekranınızda başka işlerinizle ilgilenirken, siteye girilen yeni bir veride, Anlık Bildirim Ekranı  Penceresi ile görsel ve sesli olarak uyarılırsınız.Aynı zamanda  Gelen Hızlı Bildirim mesajını tıkladığınız zaman, mesajın detaylı halini görebilirsiniz. Bununla birlikte veriye en hızlı ulaşım kanalı olan Whatsapp hattı üzerinden anlık destek hizmetide üyelerimize sunulan hizmetler arasındadır.Verileri devamlı güncellemeden de, Anlık Bildirim Sistemi  ile takip edebilirsiniz. Whatsapp grubumuzu,siteyi ve Anlık Bildirim  Penceresini akıllı telefonlarınızla da takip edebilirsiniz.Sayfanın sağ alt kısmında bulunan kırmızı çan ikonuna tıklayarak site içinde yapılan anlık güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.

2.Sürekli ve Güncel Analiz Paylaşımı;

Seans öncesi, seans içi ve seans sonrası uygun görülen her anda ve ani gelişmelerde ve temel  analize dayalı hisse öngörülerinin paylaşıldığı, aktif bir sitedir.

3.Site İçi Arama Filtrelemesi;
Sitenin analizler kısmında bulunan arama filtresini kullanarak herhangi bir enstrümanla ilgili aramak istediğiniz bilgiye çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

4.Soru -Cevap Modülü ve Destek Talep Modülü - İletişim Paneli!

Soru ve mesajlarınız belli bir zaman ile sınırlanmadan, fırsat bulunan her anda cevaplanıp yayınlanır. Ancak elinizde bulunan, alım sebebinin ne olduğunu bilmediğimiz, çalışmalarımız listesinde bulunmayan hisse sorularınız cevap bulmaz. Aynı şekilde hisseler ve alım satım ile ilgili ne yapmanız gerektiği gibi size ait olması gereken kararlarda yorum yapılmaz.

Ayrıca, aynı Site İçi Arama filtresinde olduğu gibi, Soru-İletişim panelinde de başlık kısmına aklınızdaki sorulara ait kilit kelimeleri yazdığınız zaman, önceki ilgili soru ve cevapları görebilirsiniz.

Hisse sorularınızın cevapları sadece temel analize göre uzmanlık alanımıza giren konularla ilgili verilmekte olup  teknik analiz sadece bilgilendirme amaçlıdır.

5.Pratik ,anlaşılır ve kolay takip tablosu.

Paylaşılan analizlerden sonuçlanmış olanlar ,beklemede olanlar ayrı ayrı görülebilmektedir. Bununla birlikte yapılan analiz neticesinde elde edilen kazanç ya da kayıp yüzdesel olarak sitemizde belirtilmektedir.
 

Teknik Analiz/  Tanımlamaları;
Analiz Tipi; Yukarı yönlü öngörüler  yeşil, aşağı öngörüleri olursa kırmızı renk ile ifade edilir.
Analiz; Öngörü; Tekniği yapılan  eğitim çalışmasına uygun olduğu varsayılan hissenin borsa kodu yer alır.

Analiz Fiyatı; Teknik analize göre alım ya da satım(öngörü satış öngörüsü olursa) için uygun olduğu varsayılan fiyattır.

Beklenti Yüzdesi;Analiz paylaşıldığı zaman mutlaka hedef fiyat paylaşımı yapılarak beklenti yüzdesi hesaplanmaktadır.Böylece bir poziyona girildiğinden ne kadar kar hedefi olduğu ve ne kadar zarark kes yüzdesi ile bu işleme girildiği hesap edilebilmektedir.Genelde  hedef/zarar kes noktası tradingde esas olan ½ kuralı çerçevesinde olmaktadır. 

Zararkes; Zarar kes noktası hissenin olumsuz etkileneceği ve yatırımcı tarafından alım yapıldığı zaman riske katlanabileceği en son nokta olarak düşünülmektedir.

Hedef: hedef noktası hissenin şartlar elverirse gitmesi gereken en makul hedef seviyesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hedef noktası genelde kuvvetli bir direnç noktasına denk gelmektedir.

Açıklama; Verilen öngörülerin tamamı teknik ve temel  analize göre verildiği için, Teknik analiz bilmeyen yatırımcıların  tabirlerin açıklamasını bilmelerinin çok önemi yoktur. Bir çok teknik kritere göre öngörüde bulunulur. Ama en ağırlıklısı ve kolayı açıklama kısmında basit ifadelerle gösterilir. Teknik tabirlerin izahatları yapılmaz. İnternette teknik analiz terimleri içinden bulunup, öğrenilebilir. Kısacası açıklama kısmı teknik analiz bilenlerin kontrolü içindir. Yoksa esas olan öngörüdeki hisse ve rakamlardır.
Tarih; Yapılan öngörünün zaman detayını gösterir. Bir öngörüde revize , sonraki direnç, zarar kes ve destek seviyesi varsa, bu detayların da zamanları gösterilir. Böylece ilgili fiyatın ne zaman girildiği anlaşılmış olur.
Gerçekleşme; İlgili öngörünün başarılı, başarısız ya da aynı fiyatla mı kapatılmış olduğunu gösterir. İşaret ve renkler ile ifade edilmiştir. Gerçekleşme olan öngörü kapatılmış demektir. Açık duran öngörülerde ise beklentiler sürüyor demektir.

UYARI; Sonuçta yapılan tüm teknik öngörü ve girilen tüm diğer direnç beklentileri ve detayları kişisel teknik analiz düşüncesine göre verildiği için, bir düşünce paylaşımıdır. Hiç bir kesinlik taşımaz. Doğru çıkabileceği gibi, yanlış da çıkabilir. Esas olan kâr yapmak olduğu için, kişisel düşüncelerinize göre kararlarınızı almalısınız. İlgili düşüncelere katılıp-katılmamak sizlerin kararı olacaktır.

6.Yüksek Gerçekleşme Performansı!
Ana sayfada görebileceğiniz gerçekleşme pastası ile geçmiş çalışmalarımızın gerçekleşme oranını görebilirsiniz. Ancak geçmiş dönem gerçekleşme oranı gelecek için kesin bir beklenti yaratamaz. Sadece bir referans olabilir. Yapılacak çalışmalar, teknik analize dayalı kişisel görüşler olduğu için, hiç bir gerçekleşme garantisi ve taahütü taşımaz. Hepsi gerçekleşebileceği gibi, hiçbirisi de gerçekleşmeyebilir. Şuana kadarki gerçekleşme yüzdesini anlık olarak ana safyadaki gerçekleşme pastasından güncellemelerle görebilirsiniz.

 

SİTE KURALLARI

 • Bu sayfada sermaye piyasalarına yönelik olarak yapılan tüm yorumlar, analizler ve değerlemeler, finansal tablolar analisti ve sermaye piyasaları araştırmacısı ve aktif uygulayıcısı Chartist Global Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş'nin çalışanlarının   deneyim ve bilgisi dâhilinde yapabileceği en iyi ve en doğru araştırmaların ve analizlerin neticesinde ortaya çıkan temel analiz irdelemelerinin bilgisayar programının da yardımıyla oluşturan bir ürünüdür. Yorumlar, üyeler için  asla birer AL veya SAT önerisi teşkil etmedikleri gibi üyelerin bu yorumları baz alarak uğrayabilecekleri olası zararlar için bir tazminat hakkı bulunmaz. Yatırım başarısı, bu hizmet dâhilinde sunulan bilgilere ek olarak, kişinin bir bütün olarak kendi araştırma ve bilgisi, deneyimi, disiplini ve yatırım yaklaşımının yeterliliğine bağlıdır. Salt bu hizmetle sunulan bilgiler ışığında mutlak başarı beklemek gerçekçi olmaz. Gerçek veya Tüzel Kişiler bu hizmete üye olmakla yukarıdaki koşulların tamamını okuyup, anlayıp, kabul etmiş sayılırlar.
 • İşbu sayfada yapılan açıklamaların amacı sadece bilgi vermektir. Hiçbir garanti taşımazlar. Eğer verilen bilgileri ya da yapılan analizlerin sonuçlarını bir yatırım tavsiyesi olarak almayı tercih ederseniz, bunun riski tamamen size aittir. Borsada yatırım son derece tehlikeli bir girişim olabilir. Bizim tavsiyelerimize uymanız ve verdiğimiz bilgileri kullanmanız halinde, kendi yatırım kararlarınızın bütün riskini ve maliyetini üstlenecek kişi yine sizsiniz. Bu sayfada posta ve yayınlarında bulunan bilgiler Türkiye Cumhuriyeti telif hakları kanunları ile koruma altında olup, hiç bir şekilde editörün yazılı açık izni olmadan kopyalanamaz ve taklit edilemez.
 • Bu sayfa da üyeler tarafından yazılan mesajların yayınlanıp yayınlanmama kararı tamamen sayfa yöneticilerine aittir ve gerekli görülmesi halinde gönderilen mesajlar yayınlanmayacaktır. Ayrıca gönderilen her mesaja ait IP yani mesaj sahibine ait kimlik bilgileri tarafımızdan saklanmaktadır. Bu bilgiler, kanunen zorunluluk oluşturmadıkça 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.
 • Türk Ceza Kanunu madde 125.madde ve 57.madde uyarınca suç teşkil eden diğer mesajlar, yorum ve içerikler hakkında ve yalan, yanlış, mesnetsiz yazılar veya hakaretler, küfürler, iftira, kişilik haklarına saldırı v.b gibi durumlarda gerekli makamlara hukuka uygun olarak bildirim yapılacaktır.
 • Bu sayfaya girmekle aşağıda belirtilen koşulları tamamen ve çekincesiz olarak kabul etmiş sayılmaktasınız. Aşağıda yer alan koşullardan herhangi birini kabul etmemeniz ve/veya çekinceli olarak kabul etmeniz halinde lütfen bu sayfaya giriş yapmayınız.
 • Bu sayfada yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve grafik, sayfa sahibi tarafından hazırlandığı tarih itibariyle mevcut piyasa koşulları ve güvenilirliğine inanılan kaynaklardan alınan bilgiler esas alınarak ve azami özen gösterilerek hazırlanmıştır. Grafikler Matriks Veri ekranı ve Meta Trader veri ekranı kullanılarak elde edilmiştir.
 • Burada yer alan her türlü bilgi, değerlendirme, yorum ve grafik yatırımcıyı bilgilendirmeye yönelik olup, yatırım önerisinde bulunma hedefi ya da adı geçen hisselerin, mal ve hizmetlerin alınıp satılması için tavsiye niteliğinde değildir.
 • Bu sayfa kendi başına, sermaye piyasası veya diğer piyasa araçları ile bunları ihraç eden ortaklık ve kuruluşlar hakkında ve sermaye piyasası, Viop ve diğer piyasalar ile ilgili diğer konularda yönlendirici nitelikte yorum ve yatırım tavsiyelerinde bulunmaz, bulunamaz, bulunması da beklenemez. Piyasadaki diğer teknik analiz, expert ve indikatör yöntemlerinin kullanımında da olduğu gibi, bu yöntemi kullanan/izleyen/inceleyen teknik analizci kendi ihtiyacı olan yorum ve yatırım tavsiyesini bizzat kendisi bu yöntemden çıkarır. İlgili indikatörlerin ve expert programlarımızın tamamında veya içeriğinde yer alan formül, bilgi, şekil ve değerler, yazılım ve teknikler, kullanıcılar tarafından sadece bilgi edinme amacı ile kullanılabilir. Analizler sistemlerimiz, matematiksel hesaplamalar yaparak çalıştırıldıkları yatırım aracında sanal emirler veren(üreten) bilgisayar programlarıdır. Bu programlar yatırım aracındaki fiyat, işlem hacmi ve çeşitli teknik göstergeleri bilgisayar ortamında değerlendirir. Sistemlerimiz daha önce verilen sinyallerin gerçekleşme yüzdelerini ve sonuçlarını da gösterir. Bu sistemlerin amacı yatırımcılara yorum, tavsiye ve öneride bulunmak değil, programca yapılan hesaplamalar sonucunda ortaya çıkan analizler hakkında bilgi vermektir.
 • Yatırım başarısı, kişinin bir bütün olarak kendi araştırma ve bilgisi, deneyimi, disiplini ve yatırım yaklaşımının yeterliliğine bağlıdır.
 • Bu sayfanın sahibi  Chartist Global Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın bu sayfa da yer alan bütün bilgi, değerlendirme yorum veya grafikleri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir.
 • Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu sayfa kapsamındaki her türlü bilgi, değerlendirme, yorum veya grafik hiçbir surette sayfa sahibinin taahhüdünü içermemekte olup, bu bilgilere istinaden alacağınız yatırım kararları, varacağınız sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler tümüyle size ait olacaktır.
 • Bu sayfada ki bilgilerin hatalı veya eksik olmasından veya bu bilgilere dayanarak yapacağınız işlemler veya alacağınız kararlar sonucunda doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşabilecek her türlü maddi ve/veya manevi zarar, kâr mahrumiyeti ve her ne ad altında olursa olsun zararlardan, hiçbir şekil ve surette sayfa sahibini sorumlu tutamaz ve hiçbir şekil ve surette her nam altında olursa olsun sayfa sahibinden herhangi bir talepte bulunamazsınız.
 • www.borsamusaviri.com  sayfasında  yer alan her türlü bilgi, malzeme, sunum, grafik, rapor veya görsel unsur üzerindeki telif hakkı, aksi açıkça belirtilmedikçe münhasıran site sahibine ait olup, bu internet sitesinde yer alan her türlü bilgi, malzeme, sunum, grafik, rapor veya görsel unsur site sahibinin yazılı ve açık izni olmaksızın üçüncü kişilere dağıtılamaz, kiralanamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez, çoğaltılamaz veya her ne surette olursa olsun ticari bir amaçla kullanılamaz.
 • Borsamusaviri.com yerli ve yabancı tüm dünya borsalarında işlem gören enstrümanlara yönelik temel  analize dayalı  öngörüleri teknik analiz desteğiyle paylaşmaktadır.
 • Borsamusaviri.com Finansal piyasalar ilgi duyanlara piyasalardaki son gelişmelere, haber ve yorumlara  tek bir kanaldan ulaşmalarını sağlamaktadır.
 • Ülkemizdeki finansal okuryazarlık seviyesini yükseltme amaçlı faaliyet gösteren mali danışmanlık, analiz, bilgi paylaşım ve eğitim sitesidir.

Kullanım Şartları Nedir?

 • Borsamusaviri.com da sunulan içerik bilgilendirme ve eğitim amaçlıdır. Site içerisinde yer alan içerik, hiçbir şekilde yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi kapsamında değildir. Borsamusaviri.com yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi yapmaz, yatırım tavsiyesi  asla vermez. Bu tür hizmetler SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum, banka ve portföy yönetim şirketleri tarafından verilir.Bu beklenti ile siteye üye olanların üyelikleri iptal edilerek  verilen hizmet hemen sonlandırılır.
 • Borsamusaviri.com’da   paylaşılan  analizler ve değerlendirmeler  ile  öngörüler  site yöneticilerinin kişisel görüşleridir. Doğru çıkabileceği gibi yanlış da çıkabilir. Gerçekleşeceğinin bir garantisi yoktur.

Üyelik Sistemi: Gold ve Standart üyelik detayları

Gold Üyelik Ücretlidir. Üyeler ödedikleri ücret karşılığında Chartist Global Bilgi Teknolojileri ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş site üzerinden sormuş oldukları şirketlerin    Mali Tobolar Anlizi  himzetini alabilecek,Eğitim videolarına ve makalelere erişim sağlayarak ,paylaşılan günceler haberlere anında erişim sağlayarak  içeriklere yayına girdiği andan itibaren ulaşabilecektir.

Gold Üyelerimiz bu bölümlere girilen içerikten gönderilen bildirimler sayesinde anında haberdar edilirler. Bunun için sitenin anasayfa sağ alt köşesindeki kırmızı çan işareti tıklanarak, bildirim alma seçeneği kabul edilmelidir.

Standart üyelik ücretsizdir. Üyeler; Borsamusaviri.com Akademi bölümündeki Finansal Eğitim içeriklere yayına girdiği andan itibaren, Analizler bölümündeki içeriğe ise 15 gün  gecikmeli erişim sağlarlar. Gecikmesiz erişim için Gold üyeliğe geçiş yapılmalıdır. Sitenin diğer tüm bölümleri ücretsizdir, gold-standart üyeler ve üye olmayan tüm ziyaretçilere açıktır.

Sonuçlanmış Analizler bölümü yine tüm ziyaretçilere açıktır. Bu alanda  yapılan geçmiş öngörülerin  ve  analizlerinin sonuçlarını inceleyebilirsiniz. 


 Bu bilgilendirme ile belkide daha isabetli finansal kararlar verecek, risklerinizi yönetebileceksiniz.

Borsamusaviri.com, piyasalarda ki  zorlu süreçte paylaştığı kalteli ve güvenilir içerik ve  bilgilerle yatırımcılara destek veren, finansal kararlar alma süreçlerinde yararlandıkları, önde gelen bilgi paylaşım ve eğitim sitesi olma düşüncesi ile kurulmuştur. 

Borsa Müşaviri ekibi

Borsa Müşaviri ekibi ;Facebook grubumuz www.facebook.com/groups/borsamusaviri  adresinden yaklaşık 3 senedir yayın hayatına devam etmekte ve  30.000^ne yakın üyesiyle  yapmış olduğu eğitim çalışmalarını takipçileriyle paylaşayarak  piyasalarda saygın bir yer edinen ve hızla büyüyen bir ekiptir..

 

 

ear47mtete|000093682FB2|borsamusaviri|tbl_bm_Sozlesmeler|Detay|B21D8FF5-A319-44BA-A24F-740D616B7414